ST. NICOLAS SCHOOL i Evropski dan jezika

Dana 26. septembra 2010. godine u TC “Ušce”, naša škola je obeležila Evropski dan jezika. To je bila prilika da se skrene pažnja javnosti na važnost ucenja stranih jezika i da se podrži multijezicnost i multikulturalno razumevanje. U skladu sa idejom Saveta Evrope, cilj ove manifestacije je promovisanje bogate jezicke i kulturne raznolikosti Evrope, a mi smo, pored toga želeli da podstaknemo naše sugradane da pocnu da uce neki strani jezik ili da usavrše vec postojece znanje i time sebi obezbede topliju dobrodoclicu na putovanjima, uspecniju karijeru ili jednostavno – druženje i zabavu.

Među mnogobrojnim gostima naše škole tog dana je bio i direktor Matematičke gimnazije čiji učenici iz godine u godinu postižu sjajne rezultate i donose mnogobrojne medalje sa svetskih takmičenja. Dogovoreno je da i ove godine St Nicolas School stipendira pet učenika koji su nedavno doneli zlato i srebro iz Kine i omogući im besplatno jednogodičnje učenje stranog jezika po želji.

Lokacije

REFERENTNA LISTA